Влада тягне з офіційним розслідуванням - про події в червні 2015-го у Васильківському районі досі мало що відомо. Разом з тим, продовжують ігноруватися факти і докази. І головне: терористів, що підривають АЗС напередодні пожежі Васильківському районі, вочевидь, ніхто не шукає
Висновки про причини пожежі у Васильківському районі, оприлюднені 26 листопада, можна назвати очікуваними: всьому виною недотримання норм безпеки та норм трудового законодавства. Таку заяву зробив представник Спеціальної комісії, голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега. Нагадаємо, що результатів офіційного розслідування досі немає. Заява була зроблена на брифінгу, організованому для журналістів, і є продовженням медіа-кампанії з формування громадської думки навколо подій червня 2015 року. Разом з тим, на брифінгу в черговий раз не було озвучено жодної інформації про вибухи і підпали АЗС напередодні пожежі у Васильківському районі. Йдеться про АЗС на вулицях Ватутіна та Заболотного в Києві, а також АЗС в Борисполі, Переяслав-Хмельницькому та селі Требухові. Дотепер невідомо, хто закладав вибухівку і займався підпалами. А головне - невідомо, розшукуються ці зловмисники в принципі, і чи пов'язує слідство ці події з пожежею у Васильківському районі, що сталася незабаром. Комісія, судячи з результатів брифінгу 26 листопада, не пов'язує.
Залишаються без якої-небудь відповіді й інші не менш гострі питання. Чому ДСНС почала гасити пожежу тільки через 10 годин після його початку? Хто дав розпорядження заливати нафтопродукти водою (відомо, що від цього вони розпалюються сильніше)? Хто прийняв злочинне рішення через три дні з початку проведення операції направити пожежних в самий осередок пожежі, на вірну смерть?
Що стосується безпосередньо висновків Спеціальної комісії, то, з невідомих причин, ці висновки ігнорують документи і докази, надані постраждалими підприємствами. Багато з цих документів знаходяться у відкритому доступі. Так, на противагу заявою про те, що на нафтобазі в пожежному резервуарі не було води, існує відео, на якому видно, що вода в пожежному резервуарі була.
Також існують фотографії, які доводять, що система порошкового автоматичного пожежогасіння була встановлена належним чином. Скан-копії рахунків, які свідчать, що компанія надала рятувальникам 58 тонн піни для гасіння пожежі.
І так далі. Згідно фактам, насправді не відповідають дійсності висновки комісії про відсутність системи охорони праці, про технічний стан обладнання, що використовувалося на базі, про наявність дозвільної та експлуатаційної документації. Не приймалися також до уваги фактична відповідність вимогам і нормам систем і устаткування бази, правильно влаштовані під'їзні та евакуаційні шляхи, і багато інших істотних моментів.