Васильків відзначив 1029 річницю


Поділитися сторінкою з друзями

9 вересня 2017 року місто Васильків Київської області відзначив 1029-ту річницю. Васильків має свою унікальну тисячолітню історію. На географічній мапі знайдеться не багато міст, історія яких сягає сивої давнини. Укріплене високими земляними валами та ровами, заповненими водами Стугни, місто-фортеця веде свій відлік з 988 року.
Розпочалися святкові заходи з нагоди 1029-ї річниці Дня міста та Дня фізичної культури і спорту України на Васильківському міському спортивному комплексі показовим виступом вихованців відділення дзюдо дитячо-юнацької спортивної школи, запальною ранковою гімнастикою від маленьких вихованців Народного хореографічного колективу «Веселка», футболу серед дитячих та вже більш професійних команд. Центром уваги та справжньою святковою подією стало відкриття малої футбольної арени, яка була збудована за підтримки місцевої влади та народного депутата України Віктора Романюка. Васильківський міський голова Володимир Сабадаш привітав усіх присутніх учасників спортивних змагань, мешканців та гостей з Днем міста, Днем фізичної культури і спорту та побажав спортсменам великих спортивних досягнень сьогодні і в подальшому, зазначивши, що відкриття малої футбольної арени – це тільки перший крок для розвитку спорту. В подальшому планується відкриття малих спортивних зон для залучення до занять спортом найбільшої кількості мешканців міста.


На центральній площі в цей час вже почали вирувати справжні спортивні змагання та богатирський майстер-клас від відомих спортсменів-стронгменів Руслана Петруні, Олега Силки, Петра Гребеніченка, Супер-Кубок України-2017 з перетягування канату серед команд чоловіків та жінок,  турнір на кубок міста серед військових частин Васильківського гарнізону.

Спортивне свято організували і провели Федерація найсильніших атлетів України з перетягування канату та відділ молоді та спорту Васильківської міської ради.

На центральній вулиці Грушевського відбувалася виставка ретромобілів і охочих залишити фото на згадку не меншало до пізнього вечора. Справжнім фотомайданчиком в зеленій зоні біля пам’ятника Декабристів стала локація «Я люблю Васильків».


Ввечері на головній сцені міста розпочалися урочистості з нагоди 1029-ї річниці. Відкриваючи урочисту частину Васильківський міський голова Володимир Сабадаш звернувся до усіх васильківчан: «Шановні васильківчани! Прийміть найщиріші вітання з нагоди 1029-ї річниці міста Василькова! У цей день кожен з нас відчуває себе частиною великої родини.


Це свято об’єднує усіх, кому дорогий наш Васильків. Вірю – разом ми досягнемо іще вагоміших результатів у поліпшенні життя людей, примножимо славу нашої землі, працюючи на перспективу розвитку Василькова. Це свято найдорожче для кожного, бо воно наповнює наші серця гордістю за своїх земляків. Згадаємо Героїв нашого міста і країни, які віддали свої життя за нас, майбутнє своїх і наших дітей, за суверенітет та незалежність нашої держави – Олександра Царька, Олександра Лістрового, Юрія Скляра, Олега Дьяченка. Світла пам’ять про них завжди у наших серцях. А усім містянам бажаю – нехай щастя та добробут живуть на кожній вулиці, у кожному домі, у кожній родині!».


Хвилиною мовчання було вшановано Героїв міста та усіх загиблих учасників антитерористичної операції, які відстоюють суверенітет та незалежність нашої держави на сході країни. До привітань приєдналися також народний депутат України Гліб Лірник, голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович, командир повітряного командування «Центр» – заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Анатолій Кривоножко, депутати Васильківської міської ради.


На урочистій церемонії нагородження було відзначено васильківчан, які своїми трудовими досягненнями прославляють місто Васильків. Продовжилось свято барвистим концертом талановитих дітей-вихованців вокальних та хореографічних гуртків, творчих аматорських колективів міського Будинку культури та відомих українських артистів Лілії Сандулеси, Катерини Бужинської, Романа Скорпіона.


Протягом усього святкового дня в міському парку воїнам-інтернаціоналістам працювали різноманітні майстер-класи від майстрів Васильківщини, пригощали своїми смачними стравами усіх охочих учасники фестивалю їжі «Здибанка», а для малечі – дитячі атракціони.