НБУ ввів в обіг нову банкноту в 500 гривень

Новини Васильків

Поділитися сторінкою з друзями

Сьогодні Національний банк України ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Розміри оновленої банкноти не змінилися. Колірна гамма банкноти номіналом 500 гривень зазнала незначних змін. Всі основні зміни стосувалися дизайну і захисних елементів.

 Оновлена ​​банкнота має посилену систему захисту, повністю відповідає світовому рівню.

Так, на банкнотах введені нові захисні елементи для візуального контролю з оптико-змінними ефектами, які перевіряються при зміні кута нахилу банкноти:

- "віконна" (частково введена в товщу паперу) захисна стрічка з яскраво вираженим кінематичним ефектом (спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення);

- Елемент SPARK - зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються поступові переходи від одного кольору до іншого.

Введення в обіг нових 500-гривневих банкнот відбувається в межах планового обсягу виробництва на 2016 рік.

Нові банкноти будуть заміщати зношені та пошкоджені 500-гривневі банкноти зразка 2006 року, які також перебувають сьогодні в обігу.

Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові. Банкноти зразка 2006 і 2015 будуть в обігу одночасно.

Нагадаємо, з березня 2015 року Нацбанк ввів нову банкноту в сто гривень. Розмір купюри залишився колишнім, однак додані ще кілька рівнів захисту від підробки.