В Україні з понеділка запроваджують поислення карантину

васильков 2 692 |
3-12-2021 |

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber

В Україні з понеділка, 6 грудня, діятимуть нові правила карантину. Також запроваджено 30-денний термін дієвості жовтих COVID-сертифікатів. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

З слів заступника міністра охорони здоров'я України із цифрового розвитку Марії Карчевич, тепер відвідувати громадські установи в жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав щонайменше одну дозу щеплення проти COVID-19 і має відповідний документ: жовтий COVID-сертифікат або довідку форми о63-О.

Ця ж норма також поширюватиметься на працівників громадських закладів.

Як і раніше, для відвідування громадських закладів можна використовувати негативний тест (дія - 72 години) або COVID-сертифікат про одужання.

Для роботи і відвідування громадських установ у червоній зоні підійде лише документ про отримання повного курсу вакцинації, негативний тест або сертифікат про одужання.

Також буде зменшено термін дії жовтих COVID-сертифікатів: з 120 до 30 днів.

"Ми спостерігаємо появу тенденції, коли люди, отримавши першу дозу, не звернулися вчасно за другою. Це означає, що людина не має ефективного захисту від хвороби і її наслідків. З 6 грудня усі громадяни, у яких із дня отримання першої дози вакцини закінчиться цей термін у 30 днів, – використовувати жовтий COVID-сертифікат не зможуть”, – пояснила заступник міністра.