ЦНАП Василькова отримав «ключ» на здійснення функцій реєстрації Міністерства юстиції

васильков 3 502 |
11-05-2016 |
Новини Васильків

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber

10 травня 2016 року Центр надання адміністративних послуг міста Васильків Київської області отримав «ключ» на здійснення функцій реєстрації бізнесу та прав на нерухоме майно Міністерства юстиції. Його офіційно вручив керівництву Центра заступник міністра юстиції України Павло Мороз.

«З грудня минулого року у рамках програми децентралізації Мін’юст почав передавати функції державної реєстрації спочатку нотаріусам, потім райдержадміністраціям, місцевим органам влади та акредитованим суб’єктам. Процес передачі функцій остаточно завершився 30 квітня цього року. Тобто, з 1 травня Міністерство юстиції більше не здійснює жодних реєстраційних дій у сфері нерухомості та бізнесу», - зазначив перед врученням «ключа» заступник міністра юстиції Павло Мороз.

 

 «Передавши ці функції, ми забезпечили конкурентне середовище між суб’єктами державної реєстрації. Громадянам більше не треба сплачувати хабарі чи стояти безкінечних чергах. Сподіваємося, що ЦНАП у Василькові стане зразковим і ми не отримаємо жодної скарги на дії місцевих державних реєстраторів», - додав Павло Мороз.

 

У свою чергу голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук підкреслив важливість змін, ініційованих Міністерством юстиції.  «Реформи, що запроваджує Міністерство юстиції, не тільки дозволяють отримувати якісні адмінпослуги європейського зразка, але і об’єднують громади в рамках децентралізації, адже тепер будь-яку послугу можна отримувати, не прив’язуючись до місця проживання. Сьогодні ми говоримо про утворення єдиного онлайн-сервісу, що дає нам можливості розвиватися та виводити державні сервіси на новий якісний рівень», - зазначив Мельничук.

 

Перший заступник голови  Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе зазначив, що ініціатива, пропонована Міністерством юстиції, дозволяє створювати цілу мережу нових сучасних та відкритих Центрів адмінпослуг для боротьби з побутовою корупцією у дозвільній сфері. «Тепер, з ініціативи Мін'юсту після знищення його монополії на видачу реєстрацій і передачі реєстраційних повноважень органам місцевого самоврядування, акредитованим суб'єктам і нотаріусам, жителі Київської області можуть отримувати ці послуги якісно, швидко і прозоро. До того ж це унеможливлює корупцію, що дуже важливо. Зовсім скоро реєстраційні послуги можна буде отримати і в нашому новому центрі адмінпослуг - документ-сервісі "ГОТОВО!". У кінці березня ми отримали акредитацію Міністерства на видачу реєстрацій. Готуємося до відкриття і активно продовжуємо роботу», - підкреслив Парцхаладзе.

 

Подяку від всієї громади міста Васильків Міністерству юстиції висловив міський голова Володимир Сабадаш. «Ми дуже раді, що громада нашого міста може отримувати якісні та прозорі послуги європейського рівня у новому Центрі адміністративних послуг. Висловлюємо щиру подяку Міністерству юстиції за такий крок для вдосконалення адміністративних сервісів для наших громадян», - зазначив він.

 

Нагадаємо, у листопаді 2015 року Верховна Рада України прийняла низку Законів, що дозволили передати частину  повноважень Міністерства юстиції з надання та реєстрації адміністративних послуг державним виконавцям, органам місцевого самоврядування та банківським установам. Їх акредитація здійснюється спеціальною Комісією з питань акредитації суб’єктів державної реєстрації Міністерства юстиції у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів (Постанова №1130 від 25.12.2015 р.).