Річниця створення добровольчого формування територіальної громади Василькова

васильков 100 |
23-03-2023 |

Поділитися в Facebook Поділитися в Facebook Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber Поділитися в Skype

Річницю заснування добровольчого формування територіальної громади Василькова відзначили цього тижня. Урочистості зібрали понад дві сотні учасників ДФТГ, очільників військової адміністрації району, представників Обухівського батальйону бригади тероборони Київщини. Підсумували рік існування формування, відзначили його учасників нагородами та грамотами, згадували, як все почалося.

Формування Васильківської ДФТГ почалося о п’ятій ранку 24 лютого з одного оголошення на фейсбук-сторінці. Його розмістила мер міста Васильків Наталія Баласинович.«Хто готовий захищати нашу громаду, просимо прийти до міської ради», — написала пані Наталія.

— Васильків зранку був атакований російськими «Іскандерами», потім окупанти хотіли захопити місто, аби висадити тут свій десант, — розповідає вона.

Тоді, згадує жінка, до сільради прийшло понад півтори тисячі людей, так почалось створення добровольчого формування територіальної громади Василькова:

— Чесно, неспокійна була обстановка. Постійні ракетні обстріли, диверсійні групи, але ми  вистояли, зокрема завдяки нашій єдності.

— Цілі сім’ї ставали на захист своєї землі. В підвалі одного будинку мешканці громади навіть облаштували дитячий садок. Там доглядали за понад двома десятками дітей, і батько, і мати яких пішли служити, — згадує нинішній командир ДФТГ Андрій Шевченко.
— Зброї на всіх не вистачало, тож хтось мав мисливські рушниці, хтось просто дозвіл на зброю — перші дні виходили зі своїм.  Вже 25 лютого 2022 року всі в’їзди в громаду були перекриті блокпостами. Доходило до того, що звалювали дерева, щоб за необхідності зупинити рух ворожих танків.

Після того, як росіяни відступили від Київщини, особовий склад ДФТГ зменшився. На постійній службі залишили понад дві сотні людей. 6% з них  жінки. З інших учасників ДФТГ сформували черги.

— Нині ми виконуємо розпорядження, які нам надає батальйон тероборони Київщини, якому ми підпорядковуємося. Чергуємо на блокпостах, також за дорученням допомагаємо поліції на чергуваннях, зокрема в комендантську годину. Маємо таку статистику, що за цей рік криміногенна ситуація у Василькові зменшилась на 70%, — говорить Андрій Шевченко.

За словами офіцера по роботі з добровольчими формуваннями батальйону бригади тероборони Київщини Дмитра Киришуна, невіддільною частиною служби учасників ДФТГ є навчання. Чоловіки та жінки опановують базові навички військової справи, тактичну медицину, тактику ведення бою тощо.

 Наразі учасники ДФТГ допомагатимуть мешканцям громади підготуватися до опору російській армії. Вони займатимуться підготовкою населення. Ми навчаємо добровольців, вони отримують сертифікати інструкторів і допомагають цивільним опановувати знання з медицини й тактики. До того ж ці знання можуть знадобитися людям у разі якогось лиха або обстрілу. Вони знатимуть, що робити, як надати допомогу постраждалим, якщо це буде потрібно,  зазначив Дмитро Киришун.

Як розповів начальник управління по роботі з добровольчими формуваннями командування Сил тероборони Олександр Лебідь, за цей рік тисячі учасників ДФТГ по всій країні стали військовослужбовцями різних родів військ. Починаючи зі служби в добровольчих формуваннях, люди мобілізуються до бригад тероборони, Нацгвардії, навіть Головного управління розвідки.

— ДФТГ — це певний резерв для Збройних Сил України. Люди, які там служили відрізняються від мобілізованих цивільних. Бо мобілізованих у навчальних частинах навчають з нуля, в той час, як ті, хто був у складі добровольчих формувань, закріплюють свої знання з військової справи. Спілкуючись з багатьма представниками терцентрів комплектування, я знаю, що вони більш зацікавлені брати підготовлених хлопців, які готові виконувати бойові завдання, зокрема й на сході України.