ГО «Юридична Клініка» про відшкодування збитків, завданих попереднім міським головою

васильков 2 996 |
22-08-2016 |
Новини Васильків

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber

20 травня 2016 року, ГО «Юридична Клініка» звернулася до Васильківського міського голови Сабадаша В.І. з листом за № 20.05/16, в якому піднімалося питання, про необхідність повернення попереднім міським головою Сабовим Сергієм Олександровичем до міського бюджету коштів в розмірі близько 87566,00 грн., які були сплачені на виконання рішень суду у трудових спорах (середній заробіток за час вимушеного прогулу, судові витрати).Листом від 01.06.2016р. за № 1304/01.01-12 Васильківським міським головою повідомлено нашу громадську організацію, що на даний час юридичним відділом апарату виконавчого комітету Васильківської міської ради проводиться робота по вивченню нормативно-правових актів та документів щодо рішень судів по яким були поновлені на роботі безпідставно звільнені працівники.


Вважаємо, що в юридичного відділу апарату виконавчого комітету Васильківської міської ради до 16 серпня 2016р. було достатньо часу встановити наявність/відсутність правових підстав для ініціювання судового процесу, відносно Сабова С.О. про відшкодування близько 87566,00 грн. збитків, завданих місцевому бюджету, внаслідок його протиправних дій в період перебування на посаді міського голови.


Якщо об’єктивно, то замовчування вищезгаданого випадку, є по суті мовчазною згодою громадськості на безкарну можливість повторення подібних випадків порушення вимог законодавства України, прав та інтересів мешканців міста з боку посадових осіб виконавчих органів Васильківської міської ради.


Вважаємо даний випадок прикладом зловживання влади та прецедентом безкарності, адже на даний час Сабов С.О. є діючим депутатом міської ради від Політичної партії «Нові обличчя», та головою постійної депутатської комісії з питань захисту учасників антитерористичних операцій та їх сімей, соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства, а від так, має можливість впливати на соціально-економічні відносини у місті Василькові.


Частиною 1 ст. 24 Конституції України визначено, що «Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом».


В даному випадку, наявність у Сабова С.О. статусу депутата місцевої ради, не є підставою для ігнорування громадськістю його попередньої протиправної поведінки, що призвели до порушення прав мешканців міста та завдання шкоди місцевому бюджету.


Фактично, громада міста «розрахувалася» за наслідки протиправної діяльності Сабова С.О. під час його роботи на посаді міського голови, оскільки саме його дії та розпорядження визнані судами - протиправними.


На нашу думку, відкритий та публічний розгляд та обговорення даного питання, надасть можливість громадськості міста:
- створити передумови недопущення на майбутнє можливість зловживання посадовими особами виконавчих органів Васильківської міської ради своїми правами та обов’язками;


- нарешті зрозуміти конкретну правову та громадянську позицію керівництва нашого міста та місцевих депутатів у їх ставленні до попередньої діяльності Сабова С.О. на посаді міського голови та відшкодування Сабовим С.О. близько 87566,00 грн., завданої міському бюджету шкоди і яка фактично підтверджена рішеннями судів.


Депутати від Вашої місцевої організації політичної партії, є представниками громади у Васильківській міській раді і у відповідності до положень Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» мають право ініціювати розгляд та обговорення будь-якого питання на пленарному засіданні сесії міської ради.


В зв’язку з вищевикладеним, та відповідно до делегованих Вам прав, пропонуємо Вам:

1. Ініціювати розгляд на черговому засіданні Васильківської міської ради питання про відшкодування Сабовим Сергієм Олександровичем до місцевого бюджету, близько 87566,00 грн., що сплачені на виконання рішень суду у трудових спорах (середній заробіток за час вимушеного прогулу, судові витрати).

 

2. Про результати розгляду даного листа просимо повідомити письмово у строки визначені Законом України «Про звернення громадян».

 

Додаток: копія листа ГО «Юридична Клініка» від 20.05.2016р. за № 20.05/16.


З повагою, 

Голова правління А.С. Каденко