Перейти к содержимому


Фотография

Украина отмечает День соборности

Украина День соборности

 • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 7

#1 Mr. Alex

Mr. Alex

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 1 225 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 09:44

Украина отмечает День соборности: что нужно знать о празднике
 

 

34_main_new.1485105336_01.jpg

 

В понедельник, 22 января, Украина отмечает государственный праздник – День соборности.

 

История праздника связана с принятием важнейшего государственного документа 99 лет назад.

 

В январе 1918 года на бывших землях Российской империи была создана Украинская Народная Республика (УНР), а на территориях, входивших в состав Австро-Венгерской империи, была образована Западно-Украинская Народная Республика (ЗУНР).

 

В декабре 1918 года лидеры двух государств в Фастове подписали предобъединительный договор.

 

22 января 1918 года был подписан IV универсал Украинской центральной Рады, провозгласивший полную независимость УНР, а ровно год спустя в Киеве на Софийской площади был провозглашён Акт воссоединения Украинской Народной Республики (УНР) и Западноукраинской Народной Республики (ЗУНР).

 

СИМВОЛ ЕДИНОЙ УКРАИНЫ

 

Спустя 70 лет, в 1990-м, миллионы украинцев, взявшись за руки, впервые создали живую цепь от востока до запада страны. Она стала символом единства Украины, а традиция эта продолжается из года в год. В 2017 году люди традиционно "соединили" два берега Днепра в Киеве.

 

Сотни людей объединились, скрепив цвета национального флага в одно большое знамя. Несколько сотен человек с украинскими флагами взялись за руки, символизируя единство державы. Люди пели гимн Украины и разрисовывали лица в сине-желтые цвета.

 

Кроме того, участники развернули огромные портреты деятелей прошлого — Степана Бандеры, Евгения Коновальца, а также бойцов, воюющих в зоне АТО.

 

В Киеве на улице Сечевых Стрельцов, на стене дома №24 открыли мемориальную доску Евгению Коновальцу.

Источник: http://ua.today/news...nat_o_prazdnike


 • 0

#2 VIP

VIP

  Администратор

 • Администраторы
 • 1 376 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 12:05

ІСТОРІЯ БОЮ ПІД КРУТАМИ У СІЧНІ 1918 РОКУ ТА УМОВИ БРЕСТ-ЛИТОВСЬКОГО МИРНОГО ДОГОВОРУ

 

Утворення Української Народної Республіки (ІІІ-й Універсал 20.11.1917) та проголошення її незалежності (IV-й Універсал 22.01.1918) створили шанс для національно-визвольних змагань та відновлення втраченої державності. Однак умови були вкрай несприятливі: викликана війною розруха та хаос сприяли поширенню облудних більшовицьких ідей серед значної частини населення. Мали місце серйозні прорахунки керівництва молодої держави у сфері військового будівництва. Але головною загрозою була політика Радянської Росії, яка не могла змиритися з існуванням самостійної України.

 

Бій під Крутами є епізодом радянсько-української війни, яка розпочалася наприкінці грудня 1917 року. Із проголошенням 12 грудня 1917 року у Харкові Української Радянської Республіки з Росії почала надходити допомога більшовицьким силам в Україні. Під командуванням Антонова-Овсієнка 20-30 тисяч більшовиків прямували на Київ залізницею Харків-Полтава-Київ, а з північного сходу у напрямку Курськ-Бахмач-Київ наступав загін Муравйова. Наступаючі більшовицькі частини грабували українські міста і села. Так, зокрема, було пограбовано Троїцький монастир у Батурині.

 

У цей час у Києві розпочалося спрямоване проти Української Центральної Ради повстання на заводі «Арсенал», тому збройні сили УНР були перекинуті на придушення цього антиукраїнського виступу.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 біля залізничної станції Крути (між Бахмачем та Ніжином). Українські сили під командуванням сотника Аверкія Гончаренка нараховували близько 1000 осіб та складалися з старшин та курсантів старших курсів 1-ої Київської військової школи ім. Б.Хмельницького, що мали бойовий досвід набутий на фронтах Першої світової війни, 115–130 осіб першої сотні Студентського куреня та були озброєні 16 кулеметами та залізничною платформою з гарматою. До них приєдналися добровольці з Вільного козацтва («Курінь смерті»).

 

Перша сотня Студентського куреня складалася із студентів Київського університету Св. Володимира, Українського народного університету та учнів старших класів гімназії ім.Кирило-Мефодіївського братства Києва. Командир – старшина Андрій Омельченко.

 

Очевидно, що основну роль в бою відіграли бійці Київської військової школи ім. Б.Хмельницького – майбутні кадрові офіцери, багато з яких мали бойовий досвід на полях Першої світової війни (як і деякі бійці Студентського куреня).

 

Більшовицькі сили в районі Крут нараховували близько 6 тис. солдатів та балтійських матросів. У бою безпосередню участь взяли до 3 тис. осіб.

Втрати українців становили за різними даними від 80 до 100 загиблих (у т.ч. й страчених після бою студентів), більшовиків – не менше 300 вбитих. На думку дослідників, загальні втрати росіян могли складати до 1500 убитих, поранених.

 

Бій закінчився організованим відступом українських частин на потязі. При цьому, ймовірно, українські війська, відступаючи, забрали з собою тіла своїх товаришів та поранених (поховань в районі місця бою не виявлено).

 

У полон до більшовиків під час бою потрапили 7 поранених студентів, які були відправлені до Харкова. Ще 27 студентів під час відступу у темряві потрапили до рук більшовиків. Розлючені великими втратами «червоні» катували і стратили студентів. Гімназист Пипський перед розстрілом почав співати гімн «Ще не вмерла Україна», інші студенти його підтримали. Тіла страчених були поховані місцевим священиком на кладовищі с.Печі. Пізніше їх було з почестями перепоховано на Аскольдовій могилі у Києві.

 

Бій під Крутами, мав вагоме історичне значення, бо затримав більшовиків на декілька днів, чим дозволив урядові УНР вперше за понад 150 років (з часів скасування Гетьманщини) добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

 

Брест-Литовський мирний договір (9 лютого 1918 року) УНР з державами Четвертного союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина, Болгарія) був по суті першим міжнародно-правовим актом, який визнав УНР суб’єктом міжнародного права.

 

Договір передбачав припинення воєнних дій, визначення західних кордонів України, встановлення дипломатичних відносин, обумовлював засади торгівельних зносин, обміну військовополоненими й інтернованими.

За умовами таємного договору між УНР та Австро-Угорщиною від 8 лютого Україна отримувала Холмщину та Підляшшя. Буковина та Галичина ставали автономіями у складі Австро-Угорщини. В Криму мала утворитись мусульманська республіка у складі України.

 

Головне – за Брест-Литовським мирним договором між більшовицькою Росією та Четвертним союзом Україна ставала незалежною державою.

Росія зобов’язувалася визнати право українського народу на самовизначення, законність влади Центральної Ради, укласти з нею мир, негайно вивести з української України формування Червоної гвардії, припинити антиукраїнську пропаганду.

 

Зі спогадів командувача Українських частин у Бою під Крутами Аверкія Гончаренка

 

Джерела про події, пов’язані з Боєм під Крутами:

Звернення української фракції центру Університету св. Володимира до українського студентства із закликом записуватися до студентського куреня Українських Січових Стрільців (11 січня 1918р.)

Оголошення ініціативної групи студентів-січовиків про збір товаришів (21 січня 1918 р.), Повідомлення про жертви більшовицького терору у Києві (2 березня 1918 р.)

img63-724x1024.jpg

img73-740x1024.jpgimg65.jpg

 


 • 0

#3 Смотрящий

Смотрящий

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 2 815 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 12:23

Да, уже 100 лет прошло - а мы всё боремся за независимость(((


 • 0

#4 Mr. Alex

Mr. Alex

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 1 225 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 03:13

Да, уже 100 лет прошло - а мы всё боремся за независимость(((

 

Борітися й поборіте! Ґазда є стало!


 • 0

#5 Смотрящий

Смотрящий

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 2 815 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 05:01

Борітися й поборіте! Ґазда є стало!

 

Точно в цель! Но факт остается фактом(((


 • 0

#6 AktuVist

AktuVist

  Новичок

 • Пользователи
 • Pip
 • 4 сообщений

Отправлено 22 Январь 2018 - 10:17

А хто не бореться, той програє. Українці сильна нація. Шкода, що молодих сьогоднішня війна забирає, йде масове винищення майбутніх поколінь українців. 


 • 0

#7 Mr. Alex

Mr. Alex

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 1 225 сообщений

Отправлено 23 Январь 2018 - 10:47

Точно в цель! Но факт остается фактом(((

 

А Вы еще приведите в пример Россию-матушку...


 • 0

#8 Смотрящий

Смотрящий

  Продвинутый пользователь

 • Пользователи
 • PipPipPip
 • 2 815 сообщений

Отправлено 23 Январь 2018 - 02:28

А Вы еще приведите в пример Россию-матушку...

 

России не стало ещё в 1905 году - сейчас сплошное РСФСР... Со всеми вытекающими(((


 • 0

Темы с аналогичным тегами Украина, День соборности