ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ ВАСИЛЬКІВШИНИ

https://ua-reporter.com/sites/default/files/news3233.jpg

На виконання Указу Президента України від 24.12.2013 №1 пункту 11 «Про виконання Програми правової освіти населення на 2014 - 2020 роки», управління Пенсійного фонду України в м. Василькові та Васильківському районі Київської області інформує про те, що управління в рамках проведення Програми правової освіти населення надає громадянам консультації з питань пенсійного забезпечення та правову допомогу з питань реалізації і захисту прав людини щодо пенсійного забезпечення.

Так, кожен пенсіонер має певні обов'язки перед Пенсійним фондом України. Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що кожна особа, яка отримує пенсійні виплати має обов’язок повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, виїзд за межі держави та про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, протягом десяти днів з моменту їх виникнення. Зокрема, ця норма стосується даних про вступ на роботу пенсіонера або реєстрацію як фізичної особи – підприємця.
Слід пам’ятати, що будь-яка зміна статусу пенсіонера впливає на розмір його пенсії. Дуже часто причиною переплати пенсії є те, що пенсіонери не повідомляють управління Пенсійного фонду про їх прийом на роботу.
Повідомити територіальний орган Пенсійного фонду про працевлаштування пенсіонер має письмово, долучивши документи, які підтверджують факт прийому на роботу. Якщо після працевлаштування пенсіонер не повідомив про цей факт і внаслідок цього утворилась переплата пенсійних сум орган Пенсійного фонду, за нормами статті 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», має право стягувати зазначену переплату на підставі рішень або у судовому порядку.
Управління Пенсійного фонду України в м. Василькові та Васильківському районі Київської області наполегливо нагадує всім пенсіонерам про необхідність своєчасного повідомлення про обставини, що можуть вплинути на розмір пенсії.


Телефон для довідок: (04571)2-46-09

 
Адреса:
Телефон:
Електронна адреса:
    ВАСИЛЬКІВСЬКА ОДПІ
    08600, Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів, 45
    +38 (04571) 2-32-55
    kyivobl.vasylkiv@sfs.gov.ua