Про адміністрування військового збору

https://vasilkov.info/uploads/posts/2016-12/1482318547_1009781_3.jpg

Платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Також, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Податкового кодексу України.


Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.
Згідно з п. 1.5 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, відповідальними за утримання (нара­хування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначе­ні у ст. 171 цього Кодексу, зокрема особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (пере­рахування) до бюджету збору з до­ходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника подат­ку, а з інших доходів- податковий агент.


Крім того, відповідно до п. 1.6 п. 161 підрозділу 10 розділу XX По­даткового кодексу платники збору, зокрема роботодавці та податкові агенти, зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Податкового кодексу.


За порушення, допущені при нарахуванні та сплаті ПДФО і військового збору, до платника податків (податкового агента) можуть бути застосовані такі види відповідальності: фінансова (штраф і пеня), адміністративна та кримінальна.


За ненарахування, неутримання та/або несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (штраф), пеня й адміністративна відповідальність. Так, відповідно до пункту 127.1 статті 127 Податкового кодексу України за ненарахування, неутримання та несплату військового збору передбачено штраф у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та сплаті. У разі повторного порушення протягом 1095 днів штраф становитиме 50% зазначеної суми, а при порушенні втретє – 75%.


Крім того, на суму податкового боргу (несплаченого військового збору) нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, чинної на день виплати, нарахування.


Також за несплату військового збору посадові особи платника податків можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності, а саме: попередження або штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за повторне протягом року аналогічне порушення накладається штраф у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Васильківське відділення
Києво-Святошинської ОДПІ
ГУ ДФС у Київській області

 
Адреса:
Телефон:
Електронна адреса:
    ВАСИЛЬКІВСЬКА ОДПІ
    08600, Київська область, м. Васильків, вул. Декабристів, 45
    +38 (04571) 2-32-55
    kyivobl.vasylkiv@sfs.gov.ua