Масляна в Василькові

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.

Назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.


Перед майбутнім постом в масляний тиждень панував достаток найрізноманітніших смаколиків, головними з яких традиційно були млинці. Пекли їх на масляному тижні щодня, а особливо багато їх готували, починаючи з четверга. Саме рум'яні млинці своєю круглою формою за часів язичництва асоціювалися у людей з сонцем.


У стародавні часи це свято не обходилося без катань на конях.


Ближче до вечора традиційно розпалювалося велике багаття, на якому згоряло солом'яне опудало зими. Навколо вогнищ водились веселі хороводи з піснями і танцями.

васильков

РолсМайбах Х 1545

12 февраля 2017 10:06
Дикость какая-то !!! Притом при всем, это еще и кацапский праздник, а не хохлятский.
васильков

yarina

24 февраля 2017 22:25
В чем дикость? Многим до одного места хохляцкий, кацапский, как вы говорите. Это позитивно проведенное время, радость, праздник. Что в этом плохого?
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Авторизация