У Василькові відбувся мітинг-реквієм приурочений 30-й річниці з Дня Чорнобильської катастрофи

Новини Васильків


30 років тому сталася одна з найбільших трагедій в історії українського народу - аварія на Чорнобильській атомній електростанції, яка показала справжню загрозу, яку таїть у собі мирний атом.

Більш, як для 30-и тисяч працівників органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ, служба в екстремальних умовах ліквідації наслідків катастрофи, була випробуванням на мужність, професіоналізм та моральну зрілість, вірність службовому обов'язку. Високі моральні якості, бойова готовність і надлюдські можливості – все те, що допомогло вистояти в самому ядерному пеклі проти невидимого ворога – радіації.

 

26 квітня 2016 року о 10.00 годині в місті Василькові, біля Пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, відбувся мітинг-реквієм приурочений 30-й річниці з Дня Чорнобильської катастрофи.
У заходах взяли участь правоохоронці Васильківського відділу поліції, мер міста Володимир Сабадаш, місцеві депутати, працівники Васильківського відділення ДСНС, духовенство, ветерани ОВС України та ветерани-чорнобильці, члени їх сімей та родичі тих ліквідаторів, хто не дожив до сьогодення.


До слова був запрошений настоятель храму отець Володимир, який відправив коротку літургію і побажав всім миру та Божої благодаті.
Після чого, хвилиною мовчання, присутні вшанували пам'ять загиблих героїв, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я захистили людство від згубного впливу радіації, зупинивши ядерну катастрофу.
До слова був запрошений мер міста Володимир Сабадаш, який від органів місцевої влади відзначив нагородами ветеранів-чорнобильців.


Також, зі словами подяки до ветеранів-чорнобильців та ветеранів ОВС звернувся начальник Васильківського відділу поліції Василь Первак, який висловив кожному герою-ліквідатору сердечну вдячність за мужність і важку працю, за стійкість та самопожертву, яку вони проявили в зоні радіактивного забруднення. Побажав міцного здоров’я та мирного неба над головою, а також вклонився пам’яті тих, хто не дожив до цього часу через хвороби, спровоковані радіацією. Вічна пам'ять їм та низький уклін.


Підполковник поліції нагородив мужніх героїв-ліквідаторів ОВС медалью «30 років аварії на ЧАЕС» та цінним подарунком відзначив голову Васильківської ветеранської організації Пальчика Володимира Івановича.
Після закінчення мітинга-реквієм, було покладено квіти до Пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.
Керівництво та особовий склад Васильківського відділу поліції низько вклоняється героям, які поклали своє молоде та квітуче життя заради життя інших.


Юлія Скора,

Васильківський відділ поліції

ГУНП в Київській області