Рік після пожежі на нафтобазі під Києвом: токсини у водах і ґрунті

васильков 2 881 |
16-05-2016 |
Новини Васильків

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber

Майже рік тому протягом потужної пожежі на нафтобазі у Василькові вигоріло понад 15 тисяч тон неякісного пального. Збитки довкіллю та здоров’ю людей досі ніхто точно не оцінив. За кілометр від місця, де люди нині садять картоплю, руїни колишньої нафтобази. Торік тут вигоріло 15 тисяч тонн неякісного пального. І всі токсичні залишки десь у цих грунтах, водах, городині. Але знайти їх ніяк не вдається. 

 



Держава зробила вигляд , що торік пожежі, диму, шкідливих викидів не було. Людям сказали - у вас все добре, просто помийте і їжте. Помешкання люди й досі не можуть відмити.

У селі Путрівка, яка поряд зі нафтобазою, на огорожі ще є залишки чорних дощів. А колись білосніжна церква у центрі села - геть почорніла. Ці плями - бензопірен, який за рік не змили ні дощі, ні сніги, ні мийні засоби.

Бензопірен належить до групи сполук першого класу небезпеки, є найсильнішим мутагеном і канцерогеном, зміни спровоковані ним - незворотні. При попаданні в організм ця сполука не виводиться, а накопичується, з чого випливає, що він може стати причиною генетичних порушень і онкологічних захворювань у дітей.
Так про цю сполуку розповідає сайт Всесвітньої організації здоров`я. Але виявити бензопірен - нелегке завдання. Після того, як у вересні минулого року держава повідомила, що наслідків пожежі немає, і моніторинг екологічної ситуації припиняють - визначати бензопірен лабораторії відмовляються. 

 

Пройшов майже рік, збитки не пораховані, але тоді швиденько заявили про 40 мільйонів гривень, потім додали ще 20, що нібито були витрачені на подолання наслідків пожежі. Досі ці збитки не стягнуто з цієї приватної структури. Куди зникли гроші - звіт відсутній.

Приватна компанія теж нікому нічого не відшкодовувала. І збитки у неї відсудити неможливо, оскільки нема як їх порахувати, адже відсутні наслідки пожежі.

У державній екологічній інспекції України так і пишуть: основою розрахунків розміру шкоди забруднення земель є грошова оцінка цих земель, оскільки на згаданих ділянках її  не проводили, встановити розмір шкоди неможливо.