2-3 листопада 2017 року у місті Києві відбулася 1-а конференція у рамках проекту «Енергоефективність у громадах ІІ», який впроваджується компанією «Deutsche Gelleschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Асоціацією малих міст України «Енергоефективність у малих містах. Виклики та рішення».
У рамках проведення вказаної конференції відбулася урочиста церемонія підписання та вручення сертифікатів 20 відібраним на конкурсній основі містам-переможцям, серед яких і місто Васильків.
Проект базується на досвіді попереднього проекту «Енергоефективність у громадах». Близько 50 переважно великих громад скористалися підтримкою проекту та інших національних та міжнародних ініціатив і змогли досягти прогресу у розвитку комунального енергетичного менеджменту та в реалізації заходів з енергоефективності.
Проте, більшість громад в Україні, і перш за все невеликі міста, до цього часу не мали змоги отримати таку допомогу. Вони потребують консультаційної підтримки та індивідуальних рішень, які б сприяли впровадженню фінансово доступних і в той же час ефективних проектів з енергоефективності.
Даний проект підтримує розробку індивідуальних пропозицій з консультування та підтримки у сфері комунального енергетичного менеджменту для малих міст та сприяє їх поширенню. Таким чином, у середньостроковій перспективі створюються можливості для широкого застосування системного та фінансово ефективного енергетичного менеджменту включно з плануванням та впровадженням заходів з енергоефективності.
Потенціал заощадження енергії демонструватиметься наглядно та прозоро, усі групи громадян усвідомлюватимуть важливість ефективного використання енергії, а заходи з енергоефективності обиратимуться на базі міркувань про співвідношення між витратами та користю. Як громади в цілому, так і окремі громадяни отримають користь від енергоефективних заходів з модернізації та заощадження енергії і коштів. Разом зі зниженням фінансового навантаження на місцевому рівні, також покращяться можливості для досягнення національних кліматичних цілей завдяки зниженню викидів парникових газів.
Проект працює за трьома напрямками: