Шановні громадяни, будьте уважні, збільшилась кількість шахраїв!

Новини Васильків

Поділитися сторінкою з друзями

Скільки не інформуй громадян про підступні тенета шахрайства, однак постійно знаходяться довірливі громадяни, які потрапляють на їх гачок. Вкотре закликаємо: не довіряйте тим, кого бачите вперше, якими б красномовними та доброзичливими вони не здавались! Надмірна довірливість — Ваш найперший ворог! Одним із найпоширеніших видів шахрайства є вимагання грошей для порятунку рідних.Коли в біду потрапляє близька людина, то кожен здатний зробити все, щоб допомогти родичу - на цьому і будується злочинна схема, яка досить вдало спрацьовує та приносить шахраям суттєвий прибуток. Зазвичай, зловмисники вигадавши чергову байку, телефонують обраній жертві в нічний час або вранці на мобільний чи домашній телефон – представляються працівниками поліції та повідомляють, що близька їй людина потребує допомоги: знаходиться в поліції. І щоб допомогти, необхідно перерахувати певну суму грошей на вказаний усно чи через СМС-повідомлення номер телефону шляхом поповнення рахунку, або перерахувати гроші на рахунок через банківський термінал, або приїжджають особисто і забирають кошти.


Тож, якщо вам телефонують незнайомці, не панікуйте, не впадайте у відчай, не спішіть шукати та позичати гроші. Уточніть в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич та запитайте ім'я, прізвище, звання і посаду особи, яка телефонує, після чого передзвоніть в поліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що у Вас є, а також зателефонуйте своїм рідним та близьким (про яких йшла мова), навіть якщо Вас запевнили, що телефонувати не варто, адже родич не зможе відповісти.
Також, будьте обачними, купуючи товари через Інтернет-магазини за системою передоплати коштів за замовлений товар. Все це дає умови для шахраїв не дотриматись угоди покупки. Кількість таких випадків зростає з кожним днем. Попередженням даного виду шахрайства є проведення розрахунку тільки після того, як Ви отримаєте товар і впевнитесь, що він відповідає вашому бажанню й якості.


Останнім часом шахраї все частіше почали видавати себе за представників різних професій аби увійти в довіру жертві та проникнути до її помешкання. Здебільшого, саме самотні та довірливі пенсіонери стають легкою здобиччю і жертвами таких шахраїв. Лідери шахрайських вигадок приходять до пенсіонерів під приводом оформлення документів для соціальних виплат або допомоги, пільгових путівок, святкових наборів, придбання продуктів за спеціальними цінами і надання медичних послуг на дому. Інколи, вони пропонують для термінового оформлення необхідної документації внести передоплату, щоб гарантувати отримання обіцяного. Довірливі літні люди самі віддають гроші шахраям і терпляче чекають потім міфічних виплат або послуг.


Якщо незнайомі прийшли без вашого виклику — це привід бути пильними. Наявність білого халату, уніформи чи валізи з інструментами ще не доказ того, що перед вами справжній представник професії. Обов‘язково перевірте у гостя документи та запитайте, у якій організації працює. Не полінуйтеся зателефонувати до названого підприємства та уточнити і дізнатися чи дійсно до вас направляли такого фахівця. Також, у кожного пенсіонера на видному місці повинні бути записані номери телефонів комунальних служб, районної лікарні, органів соцзахисту, пенсійного фонду та поліції.
Пам'ятайте, Ви повинні завжди і в усьому бути уважними, щоб не стати жертвою чергової кримінальної історії. Які б заходи застереження не проводили правоохоронці, на сьогоднішній день надійнішого захисту від шахраїв, ніж обережність, уважність та холодний розум кожного з нас, просто не існує. не довіряйте незнайомцям та перевіряйте інформацію.<p>
Якщо ви все-таки стали жертвою будь-якого кримінального проступку чи правопорушення пам’ятайте, що номер поліції "102". Дзвоніть негайно. Можливо, завдяки саме вашій інформації шахраїв вдасться швидше схопити за руку і вберегти таким чином від їх витівок інших людей.<p>

Юлія Скора,
Васильківський відділ поліції
ГУНП в Київській області