Реформа первинної ланки медицини не оминула і Васильківський район, та навіть більше, зміни медицини Васильківського району в рейтингу Київської області, одні з найкращих. Збудовані та відремонтовані амбулаторії, ФАПи, закуплено нове медичне оснащення та меблі, створено службове житло для сімейних лікарів. Про успішне виконання реформи сільської медицини ми вирішили поспілкуватись з головою Васильківської РДА Владиславом Одинцем.
З чого почалась Ваша робота над реалізацією реформи?
Розкажіть детальніше про досягнення в цій сфері?
Аналіз кадрового потенціалу показав основну проблематику – молодий спеціаліст отримуючи не велику заробітну плату не може винаймати житло. У нас було три проблемні участки, де довгий час не було медика. Тому у 2018 році ми створили службове житло в амбулаторії с. Велика Солтанівка, у ФАПі с. Порадівка, у ФАПі с. Погреби.
Для Кодаківської та Ковалівської амбулаторії в 2018 році закуплено два службові автомобілі. Крім ремонту медичні заклади району отримали повне оснащення медичною технікою. Амбулаторії та ФАПи обладнано інтернетом та оргтехнікою не лише для зручності роботи лікарів, а й для успішного впровадження медичної системи EHelth.
Чи реалізовується у нас в районі програма «Доступна медицина» в ключі нового будівництва?
Так. Тут велика подяка Ігорю Віталійовичу Кононенко за цю частину першого етапу реформи. В районі є великі населені пункти де лікарі обслуговують від 3 до 7 тисяч населення, але будівлі в критичному стані. Старі будівлі які ремонтувати просто не доцільно та економічно не вигідно. Будівництво нових будівель – це не забаганка. Це вимога часу та необхідність.
В березні 2019 року ми відкрили амбулаторію в с. Іванковичі, яку збудували саме завдяки програмі «Доступна медицина». Продовжується будівництво в смт Калинівка та с. Путрівка. Для кожної з цих амбулаторій вже видано службовий автомобіль – позашляховик Renault Duster.
Якщо по державній програмі ми змогли побудувати нові амбулаторії, то з ФАПами набагато складніше, аджедержавні кошти на них ще покине виділяються. В районі були старі будівлі ФАПів які економічно не вигідно ремонтувати і навітьне доцільно утримувати. Наприклад в с.Застугна такий Фельшерсько Акушерський Пунк розміщений в старому будинку. Відсутнє водопостачання та водовідведення, відсутня відмостка, пічне опалення, глиняні стіни, старі вікна та двері. Ремонт такої будівлі – це величезні кошти. Шукаючи шляхи вирішення - ми розробили проект нових, енергоефективних, модульних ФАПів. Такий проект економить час будівництва та фінансових ресурсів, а саме головне він повністю енергоефективний. Проект дуже вдалий, на наш погляд, ми вже реалізували його відкривши нові модульні ФАПи в с. Мар`янівка, с. Пшеничне та с. Застугна.
А як в районі виконуються державні програми?
В рейтингу області наш район в першій п’ятірці по заключеним деклараціям. Наразі заключено з населенням декларацій 72 935 – 76,3%, всього населення Васильківського району становить близько 95 500. Для такого стрімкого результату було підключено всі сили, організовувалось виїзне підписання по підрозділам і підприємствам.
Васильківський район забезпечений всіма вакцинами відповідно до Національного календаря щеплень. Амбулаторії району мають безкоштовні тести на ВІЛ, потреба у ліках для сільських амбулаторій повністю забезпечена, і пацієнти можуть одержати визначені ліки безоплатно.
Чи є у сільських мешканців можливість потрапити на огляд до вузькопрофільного спеціаліста не виїжджаючи за межі району?
Наша скоординована робота в 2019 році полягає в єдиному: якість медицини має бути покращена. Ми продовжуємо розвивати сільську медицину Васильківщини. Здорові громадяни – це скарб нації.