Нові адмінцентри на Київщині: Васильків чи Обухів?


Поділитися сторінкою з друзями

На Київщині тривають запеклі дискусії щодо нового районування. Цього разу інтрига стосується нових районів, до яких мають увійти Обухівський, Фастівський і Васильківський райони. Зокрема адмінцентром претендує стати Васильків.У КОДА вчора, 10 червня, на черговій нараді під керівництвом т.в.о. голови облдержадміністрації Василя Володіна розглядали визначення адміністративного центру нових районів, до яких мають увійти Обухівський, Фастівський і Васильківський райони.

Так, на обговорення було винесено пропозицію створити великий район із центром в місті Васильків. Водночас поступили й звернення щодо визначення райцентру у Фастові та Обухові. Про це повідомляє пресслужба КОДА, зазначаючи, що більшість учасників наради підтримала Обухів.

У свою чергу міський голова Василькова Володимир Сабадаш на власній facebook-сторінці повідомив: «Позицію жителів Василькова та Васильківщини я виклав у письмовому зверненні. Якщо коротко:
з точки зору соціально-економічного та історико-культурного розвитку Васильків і Васильківщина є самобутніми та самодостатніми. Тому Васильків повинен бути районним центром, а Васильківщина – самостійним районом. Усі питання стосовно майбутнього і міста, і району повинні вирішуватися виключно після консультацій з громадою. Керівник КОДА сказав, що наша громада почута. Ми будемо чекати на новий проект районування Київщини».

Володін під час учорашньої наради також наголосив, що у питанні нового районування вкрай важливо врахувати думку кожної громади. Втім, посадовець зауважив: «Воля громад важлива для нас, та, водночас, користуємося методикою, затвердженою Мінрегіоном».