Порушення правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами в Василькові

васильков 8 807 |
14-07-2016 |
Новини Васильків

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber

Громадська організація «Юридична Клініка», реалізуючи свої статутні завдання та у відповідності до ст. 24, 25 Закону України «Про захист прав споживачів» з метою захисту прав та інтересів невизначеного кола громадян – споживачів, звертається до Вас в зв’язку з наступним.

 

 Так, в м. Василькові, по вулиці Гоголя, в районі парку Т.Г.Шевченка, приватним підприємцем в пункті некапітальної забудови здійснюється виїзна торгівля продовольчими товарами (ковбасними виробами) з грубими порушеннями п. 20, 4.3., 4.5., 4.6., 4.10. розд.4 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затвердженими наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції від 11 липня 2003 року № 185 , п.8, 23, 33 Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08.07.96 N 369, Закону України «Про захист прав споживачів».


Відповідно до згаданих правил ковбасні вироби є продуктами харчування, що швидко та надто швидко псуються. Для можливості продажу даної категорії товару суб’єкт господарювання має забезпечити зберігання ковбаси виключно в холодильних камерах при температурі від 0 0 до + 40 С.

 

Натомість продукти харчування, що продаються, зберігаються у відкритій тарі, яка окрім іншого також розміщується на підлозі, за відсутності холодильного обладнання, з порушенням температурного режиму зберігання, що є достатнім доказом порушення правил торгівлі даним суб’єктом підприємницької діяльності, що може бути причиною завдання шкоди життю та здоров’ю жителям міста, які купують зазначений товар.

 

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування віднесено делеговані повноваження здійснювати контроль за належною організацією обслуговування населення в сфері торгівлі, здійснювати контроль за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів.

Надання даному суб’єкту господарювання права на здійснення торгівлі по вул. Гоголя продуктами харчування, передбачає, що посадові особи виконавчих органів Васильківської міської ради зобов’язані здійснювати контроль за діяльністю даного суб’єкта, реагувати на звернення громадян та здійснювати перевірку законності його дій під час продажу продуктів харчування, що швидко псуються в літній період часу, без холодильного обладнання, при температурі повітря більше 250 С. з грубим порушенням санітарних норм і правил.


При цьому під час перевірки необхідно встановити хто є виробником ковбасних виробів, наявність необхідної документації на цей товар, наявність медичних книжок у продавців, інш.

 

Відповідно до ч.1 ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до повноважень Васильківського відділу поліції віднесено повноваження складати протоколи про адміністративні правопорушення за ст.155 КУАП.

 

В зв’язку з вищевикладеним, вимагаємо від Вас:

Вжити необхідні заходи реагування до власника та продавців, що здійснюють торгівлю продуктами харчування по вул. Гоголя. м. Васильків з грубими порушенням санітарних норм та правил в сфері торгівлі.

Зобов’язати суб’єкта господарювання встановити холодильне обладнання та здійснювати продаж продуктів харчування відповідно до вимог пунктів 20, 4.3., 4.5., 4.6., 4.10., розд.4 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами; пунктів 8, 23, 33 Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі.

Вжити заходів по притягненню суб’єкта господарювання до адміністративної відповідальності за ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Про результати розгляду даного звернення просимо повідомити окремо.

 

З повагою,

Голова правління А.С. Каденко