До Всесвітнього дня боротьби з гепатитом у Василькові проведуть інформаційно-профілактичну акцію

васильков 2 448 |
27-07-2016 |
Новини Васильків

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber Поділитися в Skype

28 липня 2016 року з 10 до 15:00, у м. Васильків у парку «Венеція» (вул. Грушевського) відбудеться інформаційно-просвітницька акція, яку буде присвячено міжнародному Дню боротьби з вірусними гепатитами. В акції прийматиме участь Васильківська центральна районна лікарня. Медичні працівники будуть задіяні для тестування та консультацій з профілактики та лікування гепатитів В,С.Під час заходу кожен мешканець міста Васильків зможе безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С у мобільній амбулаторії, отримати практичні поради з профілактики та діагностики вірусних гепатитів, інструкції основних дій у разі діагностування інфекції та лікування, а також почути історії васильківців, які хворіють на гепатит С.

Адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні понад 5% громадян інфіковані вірусним гепатитом С.

 

В рамках заходу об 11:00 (біля місця проведення акції) пройде прес-брифінг для журналістів щодо поточної ситуації стосовно доступу до лікування населення в Київській області, зокрема і у Василькові.

 

В ході прес-брифінгу обговорюватимуться такі питання:

​ відсутність у людей інформації про інфікування Гепатитом;

​ необґрунтовано дорогі аналізи на лікування гепатиту С;

​ дієве та загальнодоступне лікування на Гепатити;

​ поточна статистика щодо рівня поширення гепатиту С в Київській області;

​ виступи хворих на гепатит С, які позбавлені ефективного лікування.

 

У прес-брифінгу братимуть участь:

​ представник Департаменту охорони здоров’я Київської обласної держадміністрації;

​ Головний лікар Васильківської ЦРЛ – Лідія Пацало;

​ Лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» Васильківської центральної районної лікарні - Осіпова Тетяна;

​ Одинець Владислав (голова Васильківської РДА)

​ Мер міста Василькова Сабадаш Володимир;

​ Ігор Козак (керівник напрямку по роботі з групами ризику в Київській області ВБО «Конвіктус Україна»).

 

В цей самий день подібна акція пройде у всіх областях України. Оскільки на сьогоднішній день в нашій країні діє Державна цільова соціальна програма протидії поширення вірусних гепатитів та програми лікування міжнародних донорів, але вона не покриває потреби у лікуванні.

 

Громадські організації та активісти нагадають чиновникам про інфікованих гепатитами людей в Україні та зобов’язання забезпечити фінансами високоефективним лікуванням. Захід здійснюється за фінансової підтримки ВБО «Альянс громадського здоров’я».

 

Інформаційна довідка:

Конвіктус – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращення якості їх життя та здоров’я. Діяльність нашої організації в Україні бере початок з 2006 року. Вже 9 років Конвіктус є надійним партнером державних установ та громадських організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, інших соціально-небезпечних хвороб, реінтеграції колишніх ув’язнених у суспільство та надання допомоги жінкам які постраждали від насильства

www.convictus.org.ua

www.facebook.com/convictus.ukraine/

Контактна особа:

Ярослав Гадзінський, менеджер з комунікації,

0632678258

press@convictus.org.ua