МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

Новини Васильків


В період з 01 по 31 липня 2016 року на території Київської області проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, а також вибухових матеріалів. Відтак, кожен громадянин має змогу передати до поліції небезпечні предмети, що досі зберігалися незаконно, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Основна мета заходу - протидія незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів до неї та вибухових матеріалів, а також профілактика злочинів з їх використанням.

У разі добровільної здачі незареєстрованої зброї чи спецзасобів, у подальшому, якщо вона не значиться в обліках як втрачена, викрадена чи не була знаряддям скоєння злочину, громадяни мають право зареєструвати здану ними зброю чи спецзасоби на своє ім’я.

 

Нагадаємо, що згідно із ст.263 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання, виготовлення або збут вогнепальної зброї, боєприпасів чи вибухових речовин без відповідного дозволу карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

 

Особа, яка добровільно здала вогнепальну та холодну зброю, бойові припаси або вибухові речовини (матеріали), що зберігаються в неї без відповідного дозволу, звільняється від кримінальної відповідальності.

Щодо гладкоствольної мисливської зброї, то згідно зі ст.190 КУпАП України порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї тягнуть за собою накладення штрафу від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

 

Шановні жителі Васильківщини та Фастівщини! З питань добровільної здачі незареєстрованої зброї Вам слід звернутися з відповідною заявою до Васильківського відділу поліції Головного управління національної поліції в Київській області.