Електронна черга до лікаря в Василькові в дії

васильков 6 279 |
19-02-2019 |

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber

Ось вже 2 з половиною місяці у Василькові працює електронна черга. Для її впровадження була здійснена велика підготовка за короткий період. Чого тільки вартувало комп’ютерне оснащення 36 робочих місць для лікарів у поліклініці та навчання персоналу. Кардинального оновлення зазнала реєстратура Васильківської центральної районної лікарні, яка стала однією із кращих у Київській області. Щоб ні в кого з лікарів не виникало труднощів з роботою, була створена мобільна група із персоналу, яка щодня допомагає на всіх ланках функціонування електронної черги. Про це в ексклюзивному інтерв’ю розповіла ІА «Погляд» Лідія Пацало, головний лікар Васильківської ЦРЛ. За її словами, пацієнти сприйняли впровадження електронної черги по-різному: хтось зрадів, що не доведеться годинами сидіти в «живій» черзі під кабінетом лікаря, а комусь таке нововведення було не до душі. Однак про успішність роботи електронної черги говорять цифри. Так, у перший місяць нею скористалося всього 6% пацієнтів, у грудні – вже 18%, а в лютому – 22%.


«Кількість пацієнтів, які записуються на прийом через електронну чергу, неупинно збільшується, – констатувала Лідія Миколаївна. – Але при цьому ми враховуємо й те, що не всі мають можливість записатися через інтернет чи по телефону, тому якщо людина прийшла без запису, її все одно лікар прийме».

Певні проблеми на сьогоднішній день ще є у корпусі дитячої лікарні, де ведуть прийом педіатри, які мають статус і сімейних лікарів. Там із технічних причин поки що не проведені локальні мережі, тож прийом ведеться переважно за «живою» чергою або за попереднім записом через реєстратуру дитячої лікарні по телефону.

«Нині здійснюється розробка проектно-кошторисної документації для прокладення локальної мережі в амбулаторії №2 (корпус дитячої лікарні), – розповідає Ярослава Августинович, головний лікар Васильківського районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

– У майбутньому плануємо створити єдиний інформаційний блок у нашій медичній системі. Адже у Васильківському районі є ще 3 амбулаторії групової практики (у Калинівці, Глевасі та Гребінках), де також буде працювати електронна черга, а в трьох амбулаторіях, які зараз будуються в районі, відразу передбачається прокладення оптоволокна. Наразі весь медичний персонал амбулаторії №2 проходить навчання для роботи з електронною чергою в системі Helsi, оскільки наступним кроком буде телемедицина, яка є вимогою сьогодення. Зокрема, вже з 1 квітня буде видаватися електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» та іншими місцевими програмами. А з 1 липня плануємо перевести бланки лікарняних листів також у електронну форму. Таким чином, ми крокуємо до повноцінного електронного документообігу».

Щодо підписаних декларацій, то станом на середину лютого по місту Васильків 93% населення підписали декларації із сімейними лікарями. Лікарів-терапевтів у Васильківському районі не вистачає. «На сьогодні є можливість заключити договір лише з одним лікарем – Тетяною Лимар, яка приступила до роботи з 1 лютого, – інформує Ярослава Ігорівна. – Проте нав’язувати лікаря ми не можемо. Людина вільна обирати собі лікаря буде-де. Це може бути не обов’язково Васильків, а інший населений пункт, головне, щоб пацієнту було зручно отримувати медичні послуги».
Зручність електронної черги очевидна, адже сьогодні не має значення місце реєстрації людини, кожен пацієнт може отримати медичні послуги будь-де, якщо це буде потрібно. На відпочинку чи у відрядженні людина може записатися на прийом до найближчого медичного закладу по електронній черзі – і їй ніхто не відмовить.