Місто Васильків отримав статус «непрозорого» в умовах війни

васильков 485 |
14-04-2023 |

Поділитися в Facebook Поділитися в Facebook Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber Поділитися в Skype

Програма “Transparent cities/Прозорі міста” (Transparency International Ukraine) опублікувала нове дослідження роботи міських рад. Це не звичайне продовження традиційних Рейтингів прозорості – цьогоріч команда оцінювала лише 70 міст зі звичних 100 за оновленими критеріями. Замість звичних балів і місць – тепер статус міста (“прозоре”, “частково прозоре” та “непрозоре”) і рівень виконання індикаторів, – йдеться у повідомленні.

Так, оцінювання проводилося за 40 адаптованими критеріями, які стосувалися організації роботи міських рад, публікації інформації на офіційних ресурсах, доступу до даних щодо земельних питань та житлових питань, комунального майна, соціальної сфери тощо. Команда програми зауважила, що низький рівень прозорості окремих міст не завжди свідчить про їх недоброчесність чи наявність корупційних ризиків. На це могла вплинути низка чинників, пов’язаних з обмеженнями воєнного часу. Адже аргументуючи безпековими ризиками, міста призупиняли роботу офіційних порталів або ж обмежували доступ до окремих розділів чи сторінок.

Нагадаємо, що війна вдарила по бюджетам громад Київщини. У 2022 році спостерігалося різке скорочення надходжень, що відбилося і на формуванні бюджетів на 2023 рік. Цьогоріч більшість недоотримає декілька мільйонів доходів, а деякі громади фіксують значний дефіцит. Ті ж, кому все ж вдалося перевиконати фінансові показники, мають кредиторські заборгованості через блокування капітальних видатків місцевих бюджетів на військовий час.