Нові закони: що чекає українців з 1 січня

З 1 січня 2016 року в Україні набудуть чинності нові зміни в законах і нормативних актах. Крім незначних правок, також будуть і важливі нововведення. Таких законів більше десятка.
Зокрема, зміни є в Податковому кодексі, в реєстрації бізнесу та нерухомості. Водночас влада скасує додатковий збір при імпорті, а в рамках угоди з Євросоюзом почне діяти Зона вільної торгівлі.

Держреєстрація прав на нерухомість


У новій редакції закону спрощена процедура реєстрації нерухомості.

Суб'єктами реєстрації виступлять виконкоми місцевих рад, міські та районні адміністрації та держреєстратори. Також серед них - суб'єкти публічного права, де менше трьох держреєстраторів. Передача повноважень триватиме до 30 квітня.

Крім того, в межах області оформити нерухомість зможе кожен фахівець у цій сфері, а в межах України - нотаріуси. Водночас закон дозволяє реєструвати об'єкти незавершеного будівництва та незатребувані паї. Також закон скорочує терміни оформлення, але підвищує ціну - плата буде обчислюватися в мінімальних зарплатах.

Митний тариф

У рамках закону про митний тариф скасують ввізне мито на електромобілі. Зміни встановлюють нульову ставку на транспорт, обладнаний електродвигунами. До того ж, створять передумови для зниження ціни на електромобілі і збільшення їхньої питомої ваги на авторинку країни.

Скасування збору на імпорт

У рамках закону про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності скасують додатковий імпортний збір. До цього він становив 5% і 10%. При цьому втратить чинність закон про заходи щодо стабілізації платіжного балансу країни.

Гроші партіям - з казни

Бюджетний кодекс дозволить виділяти з держбюджету гроші на статутну діяльність партій, не пов'язану з їхньою участю у виборах. Також почнуть відшкодовувати витрати політсил на передвиборну агітацію під час виборів нардепів. При цьому партії зобов'яжуть надавати аудиторській фірмі звіти про майно, доходи, витрати і фінансові зобов'язання.

Спадщина через сільради

Деякі законодавчі акти про спадкування дозволять оформляти спадщину в сільрадах. Водночас скасують обов'язкову оцінку майна і встановлять нульову ставку оподаткування для спадкоємців першої та другої черги.

Нова модель газового ринку

У Податковий кодекс внесено зміни про створення передумов для нової моделі ринку природного газу. При цьому уточнено порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг, пов'язаних з транспортуванням і розподілом газу. Також змінено умови розрахунку фактичної ціни продажу газу при сплаті ренти за користування надрами для видобування корисних копалин.

До 1 липня 2017 року введуть касовий метод визначення податкових зобов'язань та кредиту з ПДВ для операцій з постачання, передачі і розподілу електричної та/або теплової енергії. Це ж стосується постачання вугілля та/або продуктів його збагачення. Також до цього терміну від ПДВ звільняються операції з поставки вугілля на митній території України.

Пенсії для військових

У рамках закону про пенсійне забезпечення військовослужбовцям проведуть перерахунок пенсій. Зокрема, це зроблять при зміні суми хоча б одного з видів грошового забезпечення.

Також причиною перерахунку може стати введення надбавок, доплат, підвищень та премій.
До того ж, уточнена норма закону про обов'язкове пенсійне страхування при досягненні пенсійного віку і до трудового стажу. Це стосується пенсій, отриманих на пільгових умовах або за вислугу років.

Зона вільної торгівлі з ЄС

У рамках економічної частини угоди про асоціацію України з Євросоюзом створять зону вільної торгівлі. Зокрема, зменшать або усунуть обмеження на зовнішню торгівлю з ЄС товарами та послугами. Також почнеться поступова інтеграція економіки України у внутрішній ринок ЄС.

При цьому об'єднання змінить свій тарифний план за рахунок зменшення або скасування мит. Водночас Україні виділили на це десять років. Крім того, встановлені тарифні квоти для найбільш "чутливих" товарів. Також в Україні щодо 27 категорій продукції введуть європейські техстандарти і оптимізують роботу митних служб.

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Авторизация