10 найкращих винаходів року

новини Васильків [/xfgiven_gallery]

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber

Неймовірні винаходи і гаджети, які зробили у 2015 році життя кращим і простішим.

2015-й рік, що минає, ознаменувався цілою низкою неймовірних винаходів, які змінили навколишній світ, передає Mashable.

Те, що ще вчора здавалося фантастикою, сьогодні вже стало реальністю. Причому багато винаходів стали по-справжньому революційними, які вирішують нагальні проблеми людства.

Корреспондент.net публікує добірку найбільш значущих відкриттів, про які стало відомо у 2015 році.

Розумні навушники


Фото: скриншот YouTube

 

Розумні навушники здатні створити відчуття додаткової реальності і заглушити при цьому звуки навколишнього середовища. З їхньою допомогою можна легко "видалити" звуки хропіння, шуму вулиці і дитячого плачу.

Розробником "розумних" навушників є компанія Doppler Labs, яка обіцяє налагодити повноцінне виробництво свого винаходу у 2016 році.

Кросівки для людей з обмеженими можливостями

Фото: NIKE

Це взуття стало надійним помічником для людей, які страждають від хвороб, пов'язаних з розладами опорно-рухового апарату. Компанія Nike створила кросівки, які замість звичних шнурків забезпечені ззаду блискавкою. Це значно допомагає людям з обмеженими можливостями впоратися зі взуттям.

Шприц для порятунку життя, який закупорює рану за одну хвилину

Фото: Mashable

Цей девайс під назвою XSTAT 30 компанії-стартапу RevMedX наповнений крихітними біосумісними губками, які можна вводити в глибоку рану для зупинення крові. У підсумку рана закупорюється менш ніж за одну хвилину. Зовсім недавно девайс був схвалений для цивільного використання.

Надруковані 3D-принтером турбіни для опріснення води

Фото: Ge Global research

Global Research Center спільно з компанією GE розробили турбіну, яка здатна опріснити морську воду. Це дозволить перетворити на прісну воду величезні океанічні запаси, що раніше було неможливим для людей. Процес опріснення відбувається так: турбіна змушує сіль, воду і повітря обертатися у "гіперохолодженій" петлі, внаслідок чого сіль відділяється від льоду.

Прилад, який перетворює каналізацію на чисту питну воду

Фото: скриншот YouTube

Петер Джанікі, який займає посаду CEO у власній компанії Janicki Bioenergy, розробив прилад, який перетворює каналізацію на чисту питну воду й електрику за лічені хвилини. Ця машина взмозі допомогти великим містам забезпечити себе не тільки чистою водою, а й енергією.

Персональний детектор забруднення повітря

Фото: скриншот YouTube

Цей маленький гаджет зробить неоціненну послугу тим людям, які страждають алергією на пилок і чутливі до забрудненого повітря. Гаджет може виміряти як температуру навколишнього повітря, так і щільність потоку сонячної радіації. А заразом – кількість твердих частинок у повітрі. При цьому зовсім скоро розробники обіцяють випустити аналогічний прилад, який зможе розраховувати маршрути для того, щоб уникнути місць з підвищеним вмістом пилку.

Девайс проти хропіння

Фото: Kickstarter 

Гаджет під назвою Kickstarter допоможе зробити сон партнера, що хропе, спокійним і умиротвореним. Цей прилад сьогодні успішно запущений у виробництво. У комплекті з Kickstarter йде сенсор, який реагує на хропіння і надуває спеціальні вставки в подушці, внаслідок чого положення голови людини вві сні змінюється. При цьому гаджет контролює, щоб повітря вільно надходило в дихальні шляхи.

Протез руки, який може генерувати почуття дотику

Фото: DARPA 

Як відомо, більша частина пропозицій з протезування не дозволяє людям відновити почуття дотику. Однак в останній версії протеза DARPA's задіяні нейротехнологічні розробки, які взмозі повернути людині втрачені відчуття.

Творці стверджують, що такий приголомшливий ефект досягається через дію безпосередньо на мозок, зокрема, його сенсорну і моторну кору. Цей протез є продуктом компанії Applied Physics Laboratory (APL) при університеті Джона Хопкінса.

Пилосос для океану

Фото: скриншот YouTube 

Цей прилад був розроблений для вирішення глобальної проблеми забруднення світового океану. Компанія Ocean Cleanup Project запропонувала розмістити 100-кілометрову загорожу, яка здатна захоплювати сміття, використовуючи підводні течії. Вчені припускають, що ця розробка допоможе знизити рівень забруднення світового океану на 42% за 10 років.

Ховерборд

Фото: скриншот YouTube

Винахід являє собою гібрид сігвея і скейтборда, і дозволяє людині пересуватися, переносячи свою вагу в боки і вперед. Як відомо, саме таку назву свого часу отримав у фільмі "Назад у майбутнє" прилад, що дозволяє ширяти в повітрі. Правда, на відміну від свого кінопрототипу, ховерборд використовує колеса замість антигравітаторів.

Раніше Корреспондент.net вже зазначав, що мешканка Швеції розробила будильник, який будить ляпасами. Винахідниця охарактеризувала свою розробку як "скоріше принизливо, ніж боляче".