Створено гаджет, що визначає склад їжі

новини Васильків [/xfgiven_gallery]

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber Поділитися в Skype

Французи створили прилад, який в змозі визначити поживну цінність їжі шляхом сканування її хімічного складу, передає Mashable.

Видання зазначає, що французьким стартапом DietSensor на нещодавній виставці електроніки 2016 International Consumer Electronics Show був представлений молекулярний сенсор під назвою SСiО.

Під час роботи з приладом використовується ближня інфрачервона спектроскопія, за допомогою якої можна точно визначити хімічний склад їжі і напоїв.

 

Повідомляється про те, що гаджет SСiО здатний аналізувати склад їжі на основі того, як її молекули взаємодіють зі світлом.

Під час створення цього приладу розробники ставили за мету допомогти людям, для яких обмеження в їжі життєво необхідні, як наприклад, для хворих на діабет. За допомогою приладу SСiО можна буде без зайвих зусиль визначати точний склад їжі, вміст цукру та інших речовин.

Відомо також, що сканер однаково успішно справляється з визначенням складу ресторанних страв і домашньої кухні.

На цей час сканер SСiО вже доступний на ринку за ціною 249 доларів. Водночас додаток до нього доступний в інтернеті безкоштовно. Місячна плата за нього становить 10 доларів.