Ремонт квартири: на чому можна і не можна економити

васильков 713 |
27-09-2022 |
новини Васильків [/xfgiven_gallery]

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber Поділитися в Skype

Економний ремонт – це чудово. Але як дотриматися тонкої межі між миттєвою вигодою і надійністю результату? Є рішення на роки: наприклад, утеплення фасадів у Києві в перспективі забезпечить комфорт та заощадження енергоресурсів (особливо якщо автономне опалення). Спробуємо розібратися, у що варто вкладати кошти під час ремонту, і на чому можна заощадити.

На чому економити не можна

Для початку — про етапи ремонту та рішення, за яких економія недоцільна.

Дизайн

Досі багато власників квартир вважають, що можна проводити роботи без дизайн-проекту. Можна відмовитись від послуг дизайнера. Але проблем буде більше. Як пояснити ремонтникам, що хочете отримати? Як реалізувати сучасні тенденції? Що робити із нестандартними елементами планування? Як організувати простір? Яку колірну гаму вибрати? Невеликі витрати на проект і вам не доведеться битися над відповідями на ці питання.

Час

Швидкий ремонт – можливий лише у популярних ТВ-шоу. На роботи закладають щонайменше 30 днів. Загалом усе залежить від загальної площі та рівня складності. Якщо поспішати – постраждає якість.

Фахівці

Якщо робити ремонт самостійно, можна заощадити до 50% бюджету. Це факт, і він спокушає багатьох власників квартир. Насправді погоджуватися на ремонтні роботи самотужки можна, якщо:

 • є відповідні навички;
 • є час: 30-60 днів;
 • ви готові відповідати за результат.


В інших випадках необхідно довіряти роботи бригаді досвідчених майстрів.

Вікна та двері

Від цих конструкцій залежить звуко- та теплоізоляція квартири. Звертайтеся до відомих компаній, які впроваджують індивідуальні рішення та гарантують результат.

Інженерні системи

Мережі електро-, водо-, газопостачання, опалення, каналізацію та вентиляцію повинні монтувати професійні майстри, використовуючи якісні матеріали. Не можна економити на системах, від яких залежить комфорт, а в деяких випадках навіть життя мешканців квартири.

Сантехніка

Сантехнічне обладнання має мати у середньому 10-річний експлуатаційний ресурс. Тому варто довіряти відомим брендам, а також купувати офіційні вироби (із санітарними сертифікатами, гарантією та ін.). Вклавши кошти зараз, ви заощадите на послугах сантехніків у майбутньому.

Меблі

Якщо ви хочете вибрати недорогі меблі з ДСП або МДФ, купуйте їх у перевірених виробників. Як варіант – попросіть у продавця сертифікати на продукцію та переконайтеся, що матеріали підходять для побутового використання.

На чому можна заощадити

Є рішення, що дають змогу оптимізувати витрати на ремонт без серйозних втрат якості. Серед них:

 • будматеріали. На ринку багато матеріалів від маловідомих виробників, які за якістю не поступаються брендовою продукцією. Тому знайти рішення у вигляді «ціна-якість» можна;
 • оздоблення. Можна вибрати відносно недорогі рішення та домогтися естетичності, а також довговічності. Напівкомерційний лінолеум на кухні замість плитки, фарбування стель замість установки натяжних – лише деякі приклади;
 • ремонт балкону. Якщо бюджет обмежений, можна відкласти утеплення та обробку цього елемента на майбутнє.

Загальна рекомендація: перед плануванням бюджету порадитись з дизайнером інтер'єрів та керівником бригади ремонтників. Вони підкажуть, як розумно заощадити і досягти хорошого результату.Ремонт квартиры: на чем можно и нельзя экономить

Экономный ремонт — это здорово. Но как соблюсти тонкую грань между сиюминутной выгодой и надежностью результата? Есть решения на годы: например, утепление фасадов в Киеве в перспективе обеспечит комфорт и сбережение энергоресурсов (особенно если отопление автономное). Попробуем разобраться, во что стоит вкладывать средства при ремонте, и на чем можно сэкономить.

Не чем экономить нельзя

Для начала — об этапах ремонта и решениях, при которых экономия нецелесообразна.

Дизайн

До сих пор многие владельцы квартир считают, что можно проводить работы без дизайн-проекта. Можно отказаться от услуг дизайнера. Но проблем будет больше. Как объяснить ремонтникам, что вы хотите получить? Как реализовать современные тенденции? Что делать с нестандартными элементами планировки? Как организовать пространство? Какую цветовую гамму выбрать? Небольшие затраты на проект — и вам не придется биться над ответами на эти вопросы.

Время

Быстрый ремонт — возможен только в популярных ТВ-шоу. На работы закладывают минимум 30 дней. В целом все зависит от общей площади и уровня сложности. Если спешить — пострадает качество.

Специалисты

Если делать ремонт самостоятельно, можно сэкономить до 50% бюджета. Это факт, и он соблазняет многих владельцев квартир. На самом деле соглашаться на ремонтные работы своими силами можно, если:

 • есть соответствующие навыки;
 • есть время: 30-60 дней;
 • вы готовы нести ответственность за результат.

В остальных случаях нужно доверять работы бригаде опытных мастеров.

Окна и двери

От этих конструкций зависит звуко- и теплоизоляция квартиры. Обращайтесь в известные компании, которые внедряют индивидуальные решения и гарантируют результат.

Инженерные системы

Сети электро,- водо-, газоснабжения, отопление, канализацию и вентиляцию должны монтировать профессиональные мастера, используя качественные материалы. Нельзя экономить на системах, от которых зависит комфорт, а в некоторых случаях — даже жизнь жильцов квартиры.

Сантехника

Сантехническое оборудование должно иметь в среднем 10-летний эксплуатационный ресурс. Поэтому стоит доверять известным брендам, а также приобретать официальные изделия (с санитарными сертификатами, гарантией и пр.). Вложив средства сейчас, вы сэкономите на услугах сантехников в будущем.

Мебель

Если вы хотите выбрать недорогую мебель из ДСП или МДФ, покупайте ее у проверенных производителей. Как вариант — попросите у продавца сертификаты на продукцию и удостоверьтесь, что материалы подходят для бытового использования.

На чем можно сэкономить

Есть решения, позволяющие оптимизировать затраты на ремонт без серьезных потерь качества. Среди них:

 • стройматериалы. На рынке много материалов от малоизвестных производителей, которые по качеству не уступают брендовой продукции. Поэтому найти решения в виде «цена-качество» возможно;
 • отделка. Можно выбрать относительно недорогие решения и добиться эстетичности, а также долговечности. Полукоммерческий линолеум на кухне вместо плитки, покраска потолков вместо установки натяжных — только некоторые примеры;
 • ремонт балкона. Если бюджет ограничен, можно отложить утепление и отделку этого элемента на будущее.

Общая рекомендация: перед планированием бюджета посоветоваться с дизайнером интерьеров и руководителем бригады ремонтников. Они подскажут, как разумно сэкономить и добиться хорошего результата.