Вчені з'ясували, як запобігти розвитку карієсу

новини Васильків [/xfgiven_gallery]

Поділитися сторінкою Поділитися в Facebook Поділитися в Telegram Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber

Дослідники прийшли до висновку, що потрібно внести зміни в існуючі методи боротьби з карієсом. Вчені Сіднейського університету з'ясували, що розвиток карієсу можна зупинити без стоматологічного втручання. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Community Dentistry and Oral Epidemiology.

"Результати дослідження доводять, що існує необхідність внесення змін до способів боротьби з карієсом, оскільки, виявляється, попереджувальні заходи мають більш ефективні результати, ніж традиційна лікувальна практика", - розповів професор Венделл Еванс, керівник групи вчених.

 

Раніше було прийнято вважати, що при виявленні карієсу його потрібно негайно видалити, інакше він буде швидко прогресувати. Проте дослідження показало, що для розвитку карієсу від емалі до внутрішнього шару зуба (дентину) потрібно від 4 до 8 років. Це достатній період для виявлення і запобігання подальшого каріозного ураження. Вчені розробили технологію для регенерації зубів у роті

Дослідження тривалістю в сім років довело, що регулярний догляд за зубами не тільки значно зменшує ризик розвитку карієсу, але і може повністю зупинити його розвиток. Вчені акцентують увагу на тому, що для запобігання руйнування каріозного зуба потрібно скоротити вживання цукру і приділити підвищену увагу чищенню зубів. Крім цього, вчені порадили стоматологам використовувати лаки, які вміщують фтор, при лікуванні пацієнтів.

Програма моніторингу, що проводиться Національною радою із здоров'я і медичних досліджень Австралії, підтвердила, що ризик розвитку карієсу і необхідність пломбування скорочена на 30-50% серед пацієнтів, які дотримувалися зазначених правил.