ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ

Новини Васильків


12 квітня в м.Василькові відбувся круглий стіл на тему “Механізми сприяння розвитку демократії територіальних громад Васильківського регіону та їх перспективи”. Захід проводив Васильківський офіс реформ - громадська організація, діяльність якої здійснюється на основі принципів Європейської Хартії місцевого самоврядування, з метою сприяння розвитку місцевої демократії, у партнерстві з Офісом реформ у Київській області, експерти якого працюють в рамках проектів USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) та ЄС «Прозорий, підзвітний, ефективний бюджетний процес на місцевому рівні в Україні (ПБП)», з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи, Українським центром незалежних політичних досліджень, проектом USAID «Громадяни в дії» та Українським товариством дослідників.

 

На заході обговорювалися такі питання:

- Стан і наявні механізми участі громадян у васильківському врядуванні
- Роль Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи у сприянні розвитку місцевої демократії в Україні. Виклики та досягнення
- Механізми ефективної комунікації між громадянським суспільством та місцевою владою
- Реформи та зміна свідомості. Нові можливості в рамках реформи Децентралізації. Основні критерії спроможної громади.
- Значення участі громадськості у процесах формування спроможної територіальної громади. Значення добровільності процесу об’єднання громад.

Захід такого рівня чи не вперше проводиться на території Васильківщини . Основними спікерами заходу стали експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Іван Лукеря, менеджер проекту «Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні» Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Світлана Грищенко, мер міста Славутич 1990 – 2015 рр., президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Клуб мерів» Володимир Удовиченко, експерт Офісу реформ у Київській області Павло Остапенко та інші фахівці.

Також в роботі круглого столу взяли участь, голова Васильківської районної державної адміністрації Владислав Іванович Одинець, голова Васильківської районної ради Наталія Олександрівна Баласиновичь, голова міста Васильків Володимир Іванович Сабадаш, селищний голова смт Гребінки Наталія Сергіївна Збаращенко, сільський голова Великої Бугаївки Качан Іван Іванович, селищний голова смт Калинівської Олексенко Ю.О, сільський голова с. Путрівка Онищук Віталій Євгенійович, молодіжна громадська рада при голові Васильківської РДА, представники громадськості Васильківського району та міста .

 

Загалом захід та його організація справила велике враження на всіх його учаснків: тривали досить довгі та жваві дискусії на тему децентралізації влади та проведення реформи місцевого самоврядування.

Присутніми було зазначено , що проведення подібних заходів сприяє обміну досвіду, думками у провадження реформи самоврядування також сприяють координації заходів та співробітництва.