ДІДЕНЦЕВЕ ПРОВАЛЛЯ -


Поділитися сторінкою з друзями

На території Васильквської громади є унікальне місце - ДІДЕНЦЕВЕ ПРОВАЛЛЯ, яке йменують ще Казковим яром, і все це через його унікальну, неповторну красу. А знаходиться Діденцеве провалля за 40 км від Києва поблизу автошляху «Васильків - Велика Бугаївка». Проїжджаючи повз, його можна й не помітити, бо з дороги яру не видно. Та, пройшовши з десяток метрів побачимо, що серед поля з’являються обриви з висотою схилів до 30 метрів.
Посеред яру в небо виринають поодинокі кручі… Виникає відчуття, ніби ти дивишся на незвичайні краєвиди з кінотрилогії «Володар перснів» або ж перебуваєш у Новій Зеландії. Зачаровує своєю красою різнотрав’я, поширюючи в повітрі духмяні аромати чебрецю, материнки, безсмертника та інших цілющих трав.


Навесні схили вкриває оксамитова зелень молодої трави, а восени яр – в позолоті, серед якої милують око красуні-берези. Козулі, зайці, лисиці, лосі, білки, дикі кабани та їх пернаті сусіди: жайворонки, солов’ї, щиглики - створюють надзвичайну атмосферу для відпочинку.
Це місце спокою, затишку та краси вабить до себе відпочивальників, художників, туристів, усіх, хто хоче побути наодинці з природою і собою.
Площа провалля сягає сотень гектарів, і кожна частина зачаровує своєю красою. Координати від м.Василькова до Діденцевого провалля (Мисливські угіддя) 50.18487, 30.40105 допоможуть знайти його і побути з ним, помилуватися природною красою.