Православна церква кінця 18 століття у місті Василькові Київської області була збудована у 1792 році. Розташована по вулиці Шевченка, 11 та Є пам'яткою архітектури.
Засновником та будівельником храму був корабельний священик протоієрей Іоанн Колосовський.
Більша частина коштів на будівництво церкви надійшла саме від нього . Іоанн був родом з Черкасу (зараз Здорівка) Васильківського району.
Прослуживши 30 років корабельним священиком на Далекому Сході і отримавши платню за ці роки, він закінчив місіонерське служіння та повернувся на рідну землю. Зароблені гроші він віддав на будівництво храму на честь Святого Миколая, покровителя мореплавців і мандрівників.
Але нажаль отець Іоанн помер так і не побачивши закінчення будівництва храму. Будівництво храму було завершено у 1792 році. За понад двостолітню історію жодна куля або снаряд не торкнулися її стін, хоча військові сутички не раз точилися в місті.
Церква діяла до1937 року і була закрита за часів сталінських репресій. Відновилося богослужіння у 1943 році.
Понад два століття простояла церква, переживши бурові роки історії. Жодна куля чи снаряд не торкнулися її стін, хоча військові сутички неодноразово траплялися у місті Василькові протягом двох століть.
Церква цегляна потинькована, хрестова в плані триапсидна однокупольна з прибудованою з заходу двох'ярусною дзвіницею. Стіни розчленовані плоскими лопатками, прорізані великими вікнами.
Фасади розчленовані пілястрами і завершуються класичним карнизом. Над середньохрестям на гранчастомубарабані розміщений купол.
Перший ярус дзвіниці рустований, другий ярус прорізаний арками, увінчаний трикутними фронтонами.
Внутрішній інтер'єр храму було розписано у кінці XIX століття.
Будівля церкви поєднує в собі риси архітектури класицизму з елементами, характерними для стилю бароко.
Храм має історичне значення для міста Василькова він приваблює туристів своєю давньою історією та архітектурою.
Поруч з храмом знаходиться відкрите святим Феодосієм джерело. Над ним споруджено каплицю.