День народження горілки

васильков 153 |
1-09-2022 |
[/xfgiven_gallery]

Поділитися в Facebook Поділитися в Facebook Поділитися в Whatsapp Поділитися в Viber Поділитися в Skype

Горілка – важлива частина більшості наших свят. Але, чи є свято, присвячене самій горілці? Чи має горілка, наприклад, свій день народження?

Якщо бути чесним, можна сказати, що дня народження горілки ми не знаємо. Знаємо лише, що горілка (швидше за все) з'явилась десь у Східній Європі у пізньому середньовіччі. 

Швидше за все, на території Князівства Литовського, яке включало в себе частини земель нинішньої Литви, Польщі, України та Білорусі. Ну а оскільки діло це давнє, то точніше ніхто вже й не скажеА як зазвичай роблять, коли дата події точно не відома, але відсвяткувати її треба?

Цю дату призначають! Та святкують від душі!

З цієї причини, легальний привід випити стопку горілки на честь самої горілки, у нас є.

Чи є 31 січня днем народження горілки?

Одним із днів народження горілки вважається 31 січня. Це – дата захисту відомим хіміком Мєнделєєвим своєї докторської дисертації «Міркування про з'єднання спирту з водою». 

Саме ця дисертація породила легенду про те, нібито саме Мєнделєєв винайшов горілку. насправді, це не так. Просто Мєнделєєв вивчив і описав з погляду науки те, що робили вже сотні років до нього. Але робили, незважаючи на наукові знання (яких ще не було). 

Робота Мєнделєєва допомогла точно визначити, що відбувається при змішуванні спирту з водою. Що, у свою чергу, допомогло розробити низку корисних рекомендацій щодо правильного приготування спиртного напою, якому на момент захисту дисертації було вже не менше трьохсот років.

Отже, ми визначили, що 31 січня – день в історії горілки, звичайно, важливий, але це, не день її народження.

Чи є інші дати, присвячені горілці?

Є!

24 травня свято любителів української горілки

Ще цей день називають «день української горілки». Свято це гарне. До того ж – патріотичне. Чому б чесній людині не випити за українську горілку?

Як і інше веселе українське свято – «день вишиванки», точної історичної прив'язки дата не має. Що ніяк не заважає саме у цю дату святкувати. Адже треба колись це робити? Українська горілка заслуговує на це!

Ну а якщо після першого тосту “за день народження української горілки”, вам знадобляться приводи для наступних тостів, то ось вам кілька хороших варіантів.

24 травня народилися:

  • Святий Кирило, на честь якого слов'янська писемність називається "кирилицею".
  • Габріель Фаренгейт (про температурну шкалу Фаренгейта знають усі).
  • Королева Великобританії Вікторія.
  • Михайло Стельмах – відомий український письменник, драматург та педагог.

Ну а якщо ви не чужі сучасній музиці, то можете відсвяткувати ще дні народження Боба Ділана, Олега Скрипки та Руслани Лижичко.

До того ж, цього дня відбулося кілька знаменних історичних подій, з приводу яких теж непогано б випити:

  • У 1571 кримський хан Девлет-Гірей вкотре спалив Москву. Горілка тоді, до речі, вже була. Цілком можливо, дізнавшись про цю новину, у князівстві Литовському багато хто по чарці таки перекинув.
  • У 1844 році була відправлена ​​перша телеграма (з Вашингтона до Балтімору).
  • 2004-го року Україна вперше дебютувала на Євробаченні.

Ну якщо і цих приводів вам буде мало, то можете відсвяткувати ще й дні незалежності Еквадору та Ерітреї!

Головне, щоб горілка та закуска були хороші!

Ваше здоров'я!