Через юний вік і недостатній досвід, юні самокатери ще не вміють правильно тримати рівновагу й зупинятись, тому можуть часто падати. Щоб дитина не стала боятись засобу пересування й не відмовилась від подальшого навчання їзді, краще, якщо вона це робитиме в захисному спорядженні. Але і згодом такі аксесуари можуть бути незайвими.
Дитяче захисне компонування нічим не відрізняється від дорослого. Оскільки важливо захистити найвразливіші місця, купуючи дитячий самокат, замовте разом із ним шолом, шорти, наколінники, рукавички, щитки для зап’ястя.
Усе, що потрібно зробити батькам – це купити якісний захист. А виробники, у свою чергу, вже подбали про те, щоб коліна, руки, голова дитини під час можливого падіння лишались непошкодженими.
Шоломи бувають двох типів:
Травми голови можуть мати неприємні наслідки, тому шолом важливо включити до списку покупок.
Оскільки у самокатерів найчастіше пошкоджуються зап’ястя, їх потрібно захищати в першу чергу. Адже під час падіння руки інстинктивно висуваються вперед.
Захисні перчатки не дають травмуватись долоням під час ковзання асфальтом. Завдяки хорошому зчепленню з кермом, останній не вислизне в непотрібний момент.
Налокітники використовуються для захисту ліктьових суставів від вивихів, ушибів при падінні спиною назад. Новачкам потрібен жорсткий захист, який носиться поверх одягу й приймає удар на себе. М’які еластичні вироби можна носити під одягом. Вони підходять для тих, кому до вподоби спокійний стиль катання та професійних райдерів.
Наколінники, як і налокітники, бувають жорсткими і м’якими. Якщо дитину не цікавить екстремальна їзда, достатньо м’якого типу захисту. Одягнений під спортивні брюки, джинси, він захистить м’язи від розтягнень, а шкіру – від подряпин, синців.
Наколінники будуть не зайвими навіть коли дитина вже вправно стоятиме на платформі, адже травми колін також є досить поширеними. Під час падіння в більшості випадків райдери приземляються на коліна.
Захисні шорти завдяки вшитим пінним вставкам гасять удари. Діти часто падають на сідниці, тому важливо захистити копчик і тазостегнову зону.
Щитки для голеней потрібні тільки тим, хто практикує трюки.
Оскільки діти швидко ростуть, краще купувати вироби, які можна підганяти під змінні параметри. Це не тільки забезпечить комфорт носки, але й дещо продовжить термін використання захисного спорядження.
Правильно підібраний захист зручний. Він не бовтається, але й не давить, приємний до тіла, не викликає бажання зняти. Наявність липучок дозволяє зручно його одягати й знімати, регулювати під конкретний розмір.