Суші та роли — це одні з найвідоміших і найулюбленіших японських страв, що завоювали популярність по всьому світу і безпосередньо в Україні. Сьогодні ними можна поласувати в більшості ресторанів, або замовити на https://kyiv.eat-sushi.com/ з кур'єрською доставкою. Суші та роли часто присутні на домашніх святах, пікніках та навіть в офісах. Їх різноманіття вражає: від класичних нігірі до креативних рецептів з фруктами та овочами. Їх готують не лише професійні суші-майстри, але й домашні господарки. Тим більше цікаво, звідки вони з'явилися, хто першим придумав таке чудове поєднання інгредієнтів. Про це й дізнаєтеся з нашої статті.
Суші мають довгу історію, що налічує багато століть. Багатьох може здивувати той факт, що перші narezushi були приготовлені у 8 ст з ферментованої риби, загорнутої в рис. Таким чином японці зберігали цей продукт та продовжували час її придатності. Потім почали вживати не тільки саму рибу, а й рис. Згодом, у 18 столітті з'явилися нігірі — кульки рису, на які викладалися шматочки риби.
Роли винайшов кухар на ім'я Ханая Йохей. Він почав загортати рис та інші інгредієнти в лист водорості норі. Коли ця страва дійшла до американського споживача — отримала нові інгредієнти, такі як авокадо та м'який сир. Саме так були виготовлені перші роли "Каліфорнія" та "Філадельфія". Вони еволюціонували, адаптувалися до смакових уподобань населення в різних країнах світу.
Суші та роли стали справжнім хітом по всьому світу. Не дивно, що їх намагаються приготувати вдома, а не тільки замовляти в ресторанах та суші-барах. Насправді, це не так складно. Тим більш — в спеціалізованих магазинах та в супермаркетах пропонуються набори з усіма складовими. Розгляньмо класичний рецепт нігірі — які необхідні інгредієнти та як приготувати.
До нігірі входять:
Спочатку потрібно промити рис, потім замочити в воді на 30 хвилин. Далі відварити його на малому вогні приблизно 20 хвилин. Після цього дати охолонути. Наступним кроком є приготування маринаду для рису. Потрібно налити в невелику ємніть оцет, додати до нього цукор та сіль. Після розчинення складників — вилити суміш до рису.
Завершальний етап найпростіший. Слід зформувати невеликі овальні шматочки рису та викласти на них скибочки риби. Товщину можна робити будь-яку, за власними побажаннями та смаками.
Японці вважають, що суші — це не лише їжа, а й мистецтво, що потребує вміння та великої практики.
Найдорожчі суші у світі можна скуштувати в ресторані "Masa" в Нью-Йорку, де вартість обіду може досягати 500 доларів за людину.
У японській культурі суші часто вживають не лише з рибою, але й з овочами, морепродуктами, а також вареними яйцями.
Бажаємо всім смачного та гарного настрою!
-->